Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Partizani kampion, “Tuttomercatoweb”: Colella, i pari trajner italian që fiton titullin në Shqipëri

Kampionati shqiptar përfundoi sezonin këtë të hënë, me Partizanin që fitoi titullin kampion të Kategorisë Superiore, pas triumfit 2-0 ndaj Teutës.

Media italiane “Tuttomercatoweb” shkruan që ky është ndër të tjera një sukses i trajnerit italian, Giovanni Colella.

Lexo edhe:

Ndër të tjera në shkrim theksohet se Colella është i pari trajner italian që fiton kampionatin shqiptar.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...