Kategoria Superiore

Partizani konfirmon tre raste të tjera me koronavirus, por derbi i “frikës” do të luhet normalisht!

Shtohen rastet e futbollistëve të prekur me COVID-19 te Partizani. Pas rezultimit pozitiv të Dejan Boldor dhe Besnik Feratit të gjithë lojtarët, stafi teknik dhe drejtuesit e klubit të kuq iu nënshtruan tamponëve ku vetëm pak orë para derbit të kryeqytetit ndaj Tiranës, kanë ardhur edhe përgjigjet zyrtare nga Instituti i Shëndetit Publik ISHP, ku kanë rezultuar pozitiv me koronavirus edhe 3 futbollistë të tjerë, Erald Çinari, Esat Mala dhe Kristi Kote duke e çuar në total në 5 numrin e lojtarëve. Megjithatë edhe pse këta futbollistë do të karantinohen në shtëpitë e tyre për 2 javë, derbi ndaj Tiranës do të luhet normalisht sipas programit me Partizanin që do të bëjë çmos për të marrë një rezultat pozitiv siç thuhet në në njoftimin e orës së vonë nga klubi i kuq.

NJOFTIM

FK Partizani njofton rezultatet e testeve të kryera nga ekipi për COVID-19. Në total janë kryer 50 tamponë dhe nga përgjigjet zyrtare të konfirmura nga ISHP (Insituti Shëndetit Publik), tre pjestarë të ekipit Erald Çinari, Esat Mala dhe Kristi Kote kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe janë asimptomatikë. Pjesa tjetër e skuadrës, stafi dhe punonjës të klubit kanë dalë negativ. Në zbatim të protokollit të miratuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, lojtarët janë izoluar dhe nuk do të jenë pjesë e skuadrës për ndeshjen e radhës. Ekipi gëzon gjendje optimale dhe panvarësisht mungesave është gati për të dhënë maksimumin në derbin me Tiranën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency