Futboll

Partizani kujton Panajot Panon në 80-vjetorin e lindjes

Skuadra e Partizanit kujtoi në 80-vjetorin e lindjes futbollistin më të madh shqiptar, Panajot Panon. Sulmuesi që shkëlqeu me kombëtaren shqiptare dhe me “Demat e Kuq” mblodhi dhjetëra personalitete nga sporti, politika dhe arti, këtë të diel, në një ditë ku u ritheksuan meritat e tij në një kohë të vështirë të kësaj loje, por që nuk ia zbehu shkëlqimin atij që cilësohet nga shumë ekspertë si “Futbollisti i Shekullit”.

Të pranishmit në festën e organizuar nga Partizani hodhën edhe idenë për të konsideruar legjendën Panajot Pano, mes emrave potencialë për stadiumin e ri kombëtar që po përfundon në kryeqytet.

Në vitin 2009, një vit përpara se të ndërronte jetë, presidenti Bamir Topi e dekoroi ish-sulmuesin e njohur me urdhrin e lartë “Nderi i Kombit”. Panajot Pano luajti për ngjyrat e kuqe në vitet 1960-1975.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency