Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Partizani lëviz në merkato, firmos me një sulmues portugez

Partizani lëviz në merkato, firmos me një sulmues portugez

Një sulmues portugez për Partizanin. Nënkampionët e Shqipërisë kanë arritur marrëveshjen me 23-vjeçarin Rodrigo Piloto, i cili ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me kryeqytetasit dhe do të vihet menjëherë në dispozicion të trajnerit Orges Shehi për t’u përgatitur për eliminatoret e Conference League.

Piloto vjen nga kampionati i Andorrës, ku ka qenë pjesë e Atletic Club D’Escaldes dhe ka shënuar 15 gola në sezonin që sapo u mbyll, duke treguar cilësi të mira finalizuese.

Sulmuesi portugez shihet si një element mjaft premtues nga të kuqtë, teksa tashmë i takon atij të bindë trajnerin Shehi në fushën e lojës me cilësitë e tij teknike.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....