Kupa e Shqiperise

Partizani ndryshon objektivat, rikthehet derbi me Tiranën?

Me kreun 14 pikë larg, Sulejman Starova ktheu menjëherë sytë nga Kupa, një objektiv më real për të siguruar një trofe, në një sezon të nisur në mënyrë katastrofike.

Te Tirana e kanë thënë që në fillim, Ze Maria përveç detyrës për të ngjitur menjëherë bardheblutë në Superiore, ka si prioritet Kupën, si rruga e vetme që mund të çojë 24 herë kampionët në Europë. Tirana me trofeun ka një familjaritet këto vitet e fundit, sepse është kampione në fuqi dhe e ka fituar Kupën 3 herë në dekadën e fundit, konkretisht në vitet 2011 dhe 2012.

Partizani për herë të fundit e ka fituar Kupën në 2004-ën, pas një finaleje të shumëdiskutuar me Dinamon. Në gjithë këto vite pas ri-ngritjes në Superiore, në kampin e kuq kanë menduar ekskluzivisht për titullin kampion, me Kupën që më së pakti është lënë pas dore, ndërkohë që edhe në kampin bardheblu, më së shumti është konsideruar një trofe për kohë të keqe.

Fakti që Tirana dhe Partizani kanë prioritet Kupën, nuk është lajm i mirë për dy klubet e kryeqytetit apo tifozëritë e tyre, të mësuara të synojnë maksimumin, ndërsa për sa i përket kompeticionit, është padyshim një vlerë e shtuar, ambicia e tyre për të arritur te ky trofe.

Rivalët e përjetshëm këtë vit janë në kampionate të ndryshme, pa mundur të na dhurojnë spektaklin e një përballjeje mes tyre, por, ndoshta derbi mund të bëhet realitet në Kupë, aty ku për të shpresuar një përplasje mes tyre, duhet të presim të paktën deri në gjysmëfinale.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency