Kategoria Superiore

Partizani në stërvitje/ pritet Egzon Belica, dy lojtarë nga Kosova në provë

Partizani kthehet në fushë për vitin 2018. Skuadra e Sulejman Starovës nisi përgatitjet dimërore përpara se të transferohet në Antalia në orët e para të mëngjesit të së hënës.Seanca nisi me afro 45 minuta vonesë, edhe sepse pas pushimeve, stafi teknik kreu peshimin e lojtarëve, ndërsa stërvitja nisi menjëherë me testet e shpejtësisë për të vlerësuar gjendjen e ekipit përpara startit të mini-fazës përgatitore.

Në stërvitje i pranishëm ishte edhe Esat Mala, mesfushori që është pjesë e përfaqësueses së 19-vjeçarëve të Kosovës dhe që firmosi me të kuqtë në ditet e fundit të dhjetorit të kaluar.Në provë në skuadër kanë ardhur edhe dy lojtarë nga kampionati kosovar. Bëhet fjalë për Alban Rexhepin dhe Adem Maliqin. Prezenca e Rexhepit, që ka mbrojtur ngjyrat e Dritës, vjen si një sinjal që Partizani kërkon të përforcojë mbrojtjen.

Kjo konfirmohet edhe nga fakti se me ekipin në provë pritet të bashkohet edhe qendër-mbrojtësi Egzon Belica. 27-vjeçari nga Struga ka një karrierë të pasur, pasi përveç Rabotniçkit dhe Shkëndijës në kampionatin maqedonas ka luajtur edhe për finlandezët e Inter Turku dhe Rigan në Letoni.Në orët e para të mëngjesit të së hënës, në datën 8 Janar, Partizani do të udhëtojë drejt Antalias. Gjatë qëndrimit 10-ditor skuadra ka planifikuar të zhvillojë edhe dy ndeshje miqësore me turqit e Kasimpasa dhe Pakhtakor Tashkent nga Uzbekistani.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency