Futboll

Partizani nis fazën përgatitore në Itali

Partizani nis fazën përgatitore në Kasha të Italisë. Menjëherë sapo ka mbërritur përtej Adriatikut, skuadra ka dalë në fushën e stërvitjes, për të zhvilluar seancën e parë nën drejtimin e trajnerit të ri, Mark Iuliano.

Stërvitja e parë pas afro një muaji pushime. Seanca me karakter shkrydhës shërben për të marrë gradualisht ngarkesën fizike, në të cilën të pranishëm ishin edhe tre prej lojtarëve të afruar në merkaton e verës.

Nga blerja më e bujshme e të kuqve, Edgar Çani, për të vazhduar me fantazistin e rritur në Akademinë e Liverpoolit, Kristian Adorjan, por edhe mesfushori i qendrës, Xhovani La Kamera.

I pranishëm në stërvitje ishte edhe kapiteni e portieri i Kombëtares, Alban Hoxha, që pas zërave të shumtë për një transferim të mundshëm jashtë Shqipërisë, vendosi të rinovojë kontratën edhe për tre vjet me të kuqtë.

Me skuadrën do të bashkohet edhe sulmuesi nga Panamaja, Erik Herrera, i cili u prezantua vetëm pak orë më parë, i transferuar si lojtar i lirë, pasi i përfundoi kontrata me Leçen.

Partizani do të qëndrojë në Kasha të Italisë deri më datë 31 Gusht. Deri më tani i konfirmuar është vetëm testin përballë Ternanës, më datë 19, ndërsa klubi po punon për të siguruar ndeshjet miqësore që do ti shërbejnë trajnerit Iuliano dhe stafit teknik të implementojnë idetë e tyre dhe të harmonizojnë lojën e skuadrës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency