Abissnet Superiore

Partizani nuk ndalet, zyrtarizon edhe portierin e talentuar shkupjan

Bekim Rexhepi vesh fanellën e Partizanit. Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe më herët, gardiani 25-vjeçar ka zgjedhur “të kuqtë” për të vijuar karrierën, teksa vetëm pasditen e sotme ka ardhur zyrtarizimi nga vetë klubi kryeqytetas.

Këta të fundit arritën marrëveshjen me klubin e Shkëndijës së Tetovës, që kishte pronësinë e kartonit dhe tashmë portieri Rexhepi ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me Partizanin, duke nisur zyrtarisht aventurën e kuqe.

Rexhepi ka qenë pjesë e Skënderbeut në huazim në dy sezonet e fundit dhe ka spikatur me cilësitë e tij në mbrojtjen e katërkëndëshit, duke tërhequr vëmendjen e disa klubeve të Superiores, por ka qenë pikërisht Partizani që ka fituar garën, duke firmosur me një nga portierët më të talentuar.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency