Kategoria Superiore

Partizani pret vetëm matematikën, festa e titullit në derbi?

Rezultatet e javës së 29-të të Kategorisë Superiore e “vranë” përfundimisht garën për titull, pasi distanca mes vendit të parë, Partizanit, dhe Kukësit ndjekës ka shkuar në 12 pikë. Kjo do të thotë se 7 takimet e mbetura, Partizani mund të humbë 4 takime dhe sërish të shpallet kampion, edhe nëse Kukësi i fiton të gjitha (Kukësi s’duhet të fitojë më shumë thellë se 0-1 në ndeshen direkte).

Në kontekst, mbetet për t’u parë se kur do ta festojë matematikisht titullin e 16-të në histori skuadra e kuqe. Një skenar mund të jetë edhe në derbi me Tiranën, në javën e 33-të, por gjithçka do të varet edhe nga ecuria e të dyja skuadrave në javët në vazhdim. Partizani në sfidën e radhës do të luajë në transfertë me Kastriotin, ndërsa Kukësi do të presë Tiranën.

Në fakt, ka një lloj përmbysjeje të klasifikimit për zonën europiane, që i mban në ankth skuadrat nga vendi i dytë tek i gjashti (ndahen nga vetëm 6 pikë).

Janë 5 skuadra që luftojnë për dy vende (i dyti dhe i treti), teksa në lojë është edhe Kupa e Shqipërisë, që mund të hapë skenarë të rinj.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency