Kategoria Superiore

Partizani-Skënderbeu, supersfida që nuk duhet humbur në Supersport!

Gazetar: Glendi Tafaj

Partizani-Skënderbeu ka qënë një sfidë titulli për disa vite më rradhë, për momentin nuk e ka më atë etiketë, por gjtihsesi mbetet një nga duelet më tërheqëse të Kategorisë Superiore. Në rikthimin e futbollit në Shqipëri, kalendari evidenton supersfidën mes demave dhe ujqërve të deborës si një nga të bukurat e raundit të 27-të. Një takim ku në treyezë është Europa League, ky është synimi kryesor.

Demat kanë një mungesë të rëndësishme që është ajo e William Cordeiros i cili është i skualfikuar, ndërkohë që Trashi është plotësisht i gatshëm, teksa Britri mund të mbulojë rolin e mbrojtësit të djathtë. Në spondën tjetër shqetësimi i vetëm është mungesa e të pezulluarit Meksi. Tekniku Daja ka gjasa të spostojë Jashanicën në të djathtë, me Pëllumbin e Pollozhanin në qëndër. Bruno Dita do të vijojë të luajë në pozicionin e tij natyral në mesfushë ndërsa pjesa ofenisive e ka një lider që është Dejvi Bregu, pranë vlonjatit janë Krasniqi e Gripshi.

Në dy sfdat e këtij sezoni skuadrat kanë ndarë ndeshjet, një fitore për të kuqtë 24 tetor, 3-1 dhe një sukses për bardhekuqtë në Korçë më 21 janar 3-2. Nuk do të luhet për titutll, por dueli i orës 20:00 në Selman Stërmasi mes kampionëve në fuqi dhe kampionëve të dekadës së fundit pritet të jetë i pasur me çaste emocionuese.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency