Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Partizani-Tirana në “Air Albania”, derbi shtyhet me 23 ditë

Shtyhet derbi i kryeqytetit. Dueli i javës së gjashtë në Superiore mes Partizanit dhe Tiranës, i programuar të luhej të martën e 26 shtatorit, do të zhvillohet 23 ditë më vonë.

Drejtuesit e dy klubeve janë mbledhur ditën e sotme në lidhje me organizimin e derbit të zjarrtë. Në takimin mes palëve kanë marrë pjesë edhe përfaqësuesit e Policisë së Shtetit dhe drejtuesit e Departamentit të Garave në FSHF.

Lexo edhe:

Partizani si organizator dhe klubi Tirana kanë bërë kërkesë që ndeshja të spostohet për datë 19 tetor 2023.

Që t’u japë mundësi tifozëve të shumtë të të dy klubeve ta ndjekin ndeshjen në stadiumin kombëtar “Air Albania”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....