Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Partizani udhëton në Letoni, synohet Play Off-i i Conference Leagues

Partizani udhëton në Letoni
Partizani udhëton në Letoni

Vëmendja mediatike është ndoshta te miqësorja me Romën, por Partizani ka një mision më të rëndësishëm këtë të enjte, atë për të hedhur një hap drejt Play off-it të Conference League në sfidën e parë të duelit të dyfishtë me Valmeiran.

Në Riga të Letonisë të kuqtë e Zekic do të tentojnë një rezultat pozitiv që ju mundëson kalimin e turit një javë më pas në Tiranë, ndaj e kanë të ndaluar të mendojnë për sfidën e luksit me Romën, pasi në lojë është kualifikimi dhe të ardhura të rëndësishme për arkat e klubit.

Partizani demonstroi rritje në sfidën e dytë me Athletic Escaldes ku shënoi 4 gola përballë skuadrës nga Andorra dhe Valmeria është një kundërshtar i kalueshëm të paktën në letër.

Me një organikë që vlen diçka më pak se ajo e Partizanit letonezët kaluan po ashtu një kundërshtar të lehtë në raundin e dytë Tre Pene, të San Marinos të cilave ju shënuan 10 gola në dy duelet mes tyre.

Lexo edhe:

Për t’u theksuar se Valmeira vjen në një tjetër situatë për sa i përket gjendjes atletike, duke qenë se këtë të diel ka luajtur javën e 25 të kampionatit vendas ku pas 24 ndeshjesh renditet në vendin e tretë me plot 27 pikë diferencë nga kryesuesit e Riga-s.

Për sa i përket situatës së lojtarëve, Zekic në këtë përballje nuk mund të mbështetet te shërbimet e Mensah dhe Sembene, të dy të dëmtuar, por lajmi i mirë për tifozët e kuq, është se Andi Hadroj që ishte në dyshim, është drejt rikuperimit dhe pritet të jetë pjesë e ndeshjes.

Për sa i përket formacionit, Zekiç pritet të bëjë pak ndryshime në krahasim me skuadrën që zbriti në fushë për sfidën e dytë ndaj Inter Escaldes, ku i vetmi balotazh duket ai mes Taipit dhe Maget në mesfushë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...