Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Partizani vijon merkaton, të kuqtë transferojnë një sulmues nga Hungaria

Partizani vijon merkaton teksa të kuqtë firmosin me sulmuesin Remzifaik Selmani. Së fundmi, 25-vjeçari ishte pjesë e kampionatit hungarez aty ku aktivizohej me skuadrën e Mezokovesd, ndërsa në të kaluarën e tij, tetovari ka qenë pjesë edhe e Ujpest po në Hungari, Shkëndijes së Tetovës, Renovës dhe Llapit në Kosovë.

Për sulmuesin do të jetë eksperienca e parë në Shqipëri teksa në prezantimin nga klubi i Partizanit, bie në sy fakti që Selmani trashëgon numrin 9 të lënë bosh nga Xhuljano Skuka. Një përgjegjësi më shumë për 25-vjeçarin që i duhet të ndihmojë skuadrën në objektivin për titullin kampion.

Njoftimi i Partizanit:

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...