Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Partizani zyrtarizon adoleshentin e formuar në akademinë e PSG-së

Partizani ka zyrtarizuar këtë të premte marrëveshjen me një futbollist 19-vjeçar, që konsiderohet investim për të ardhmen. Bëhet fjalë për Endri Çelajn, një talent i formuar në akademinë e PSG-së, por që vitet e fundit ka qenë pjesë e Veronës në Itali dhe së fundi te Maribori në Slloveni. 18-vjeçari ka nënshkruar për dy vjet dhe do të stërvitet në ekipin e parë nën urdhrat e trajnerit Colella. Çelaj është pjesë e përfaqësueses U-19 të Shqipërisë.

Postimi i Partizanit:

Endri Çelaj do të jetë pjesë e Partizanit për dy sezonet e ardhshme. Klubi zyrtarizon arritjen e marrëveshjes me sulmuesin 18-vjeçar, i cili u bashkohet të kuqve pas eksperiencës së fundit në Slloveni me ekipin U-19 të Mariborit.”

 

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...