Connect with us

Hi, what are you looking for?

Segunda Division

Partneri i ri i Uzunit te Granada: E doja rikthimin në shtëpi, kam një raport të bukur me Mourinhon

Jose Maria Callejon vendosi të rikthehej në Spanjë teksa nga sezoni i ardhshëm do të luaj në La Liga2 te Granada, aty ku aktivizohet edhe sulmuesi i kombëtares, Myrto Uzuni. Së fundmi, anësori theksoi se kërkonte të rikthehej në Spanjë pas nëntë viteve në Itali ndërsa shtoi se te Napoli ka kaluar momentet më të bukura në karrierë.

“Doja shumë të rikthehesha në Spanjë pas nëntë viteve në Itali, u transferova në vitin 2013 te Napoli falë Rafa Benitez. Aty kam kaluar vitet më të bukura të karrierës, ndërsa pas dy sezoneve në Firence doja shumë të rikthehesha në shtëpi.

Kam luajtur shumë ndeshje në nivel të lartë, kam luajtur në Champions dhe Europa League ndërsa tani dua të bëj mirë te Granada dhe ta ndihmoj skuadrën të rikthehet në elitë. Mourinho? Kam një raport shumë të bukur me të, kaluam dy vite te Real Madrid. E takova në ndeshjen mes Fiorentinës dhe Romës”, u shpreh Callejon.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...