Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Pas 23 vitesh në Premier/ 12 përforcime, klubi historik firmos me lojtarin e Belgjikës

Nottingham Forest vazhdon të jetë shumë aktiv në merkato. Klubi 157-vjeçar ka prezantuar afrimin e fundit. Ai është Orel Mangala, mesfushori belg, i cili në mars debutoi edhe me kombëtaren.

Nottingham, që ka fituar dy herë Ligën e Kampionëve, u rikthye në Premier League pas 23 viteve mungesë. Drejtuesit e klubit anglez kanë paguar 13 milionë euro te Stuttgart për kartonin e 24-vjeçarit. Mangala ka firmosur deri në vitin 2027.

Qendërmesfushori belg është afrimi i 12-të i klubit të famshëm, që po tenton edhe shërbimet e Alex Morenos nga Real Betis. Anglezët kanë shpenzuar rreth 80 milionë euro deri tani në merkato.

Objektivi është krijimi i një skuadre solide që do të luftojë pa probleme për qëndrimin në elitën e futbollit anglez, aty ku drejtuesit dhe tifozët e Nottingham Forest duan të kalojnë sa më shumë vite.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...