Futboll

Pas Adeyemit Dortmund gjen një tjetër zëvendësues të Haaland, i merr Ajax-it autorin e 34 golave

Pas një super sezoni me Ajax-in, ku shënoi 34 gola dhe dha 9 asist në 43 ndeshje, Sebastian Haller është gati të rikthehet në Bundesligë.

“Sport 1” raporton se 28-vjeçari do të bashkohet me skuadrën e Borussia Dortmund. Ajax kërkoi 38 milionë euro për kartonin e sulmuesit, por gjermanët ofruan vetëm 33 milionë euro në fillim, ndërsa më pas u ra dakord nga të dyja palët që lëvizja të bëhej për 35 milionë euro.

Pra pas Adeyemit, Dortmund bën një tjetër goditje për të zëvendësuar Erling Haaland, që u largua në drejtim të Manchester City-t.

Kontrata e Haller me Ajax përfundon në verën e 2025-ës, megjithatë palët kanë rënë dakord për këtë lëvizje dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizimi që 28-vjecari të nisë një eksperiencë të re.

 

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency