Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Pas atakut në zemër në Euro 2020, Eriksen rikthehet me Danimarkën për Katar 2022

Mesfushori i Manchester United, Christian Eriksen, i cili pësoi atak kardiak gjatë Euro 2020 në ndeshjen e Danimarkës së tij kundër Finlandës, është një nga 21 lojtarët e thirrur nga trajneri Kasper Hjulmand në skuadrën paraprake për Kupën e Botës në Katar.

Lista e plotë do të duhet të dorëzohet jo më vonë se të hënën e ardhshme, një ditë para nisjes së skuadrës drejt Katarit.

“Janë 10 deri në 12 lojtarë që konkurrojnë për vendet e fundit. Shumë gjëra mund të ndodhin. Është e pasigurt, por është mënyra e duhur.”-tha Hjulmand.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...