Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Pas debutimit kundër Mottës, Stankovic sfidon një tjetër personazh të Interit të Tripletës

Një koincindencë mjaft interesante ajo e Dejan Stankovic, që pasi mori drejtimin e Sampdorias, debutoi pikërisht ndaj Bolognës, që drejtohej nga ish-shoku i tij i skuadrës te Interi i tripletës, Thiago Motta.

Pikërisht në këtë sfidë, dy trajnerët, dikur miq të ngushtë dhe shokë reparti, ndanë nga një pikë, teksa përballja e dytë e serbit të Sampdorias është sërish e veçantë dhe kjo jo për faktin që do të luajë për herë të parë para tifozëve.

Të hënën Sampdoria do të presë në shtëpi Romën e Jose Mourinhos, pikërisht trajnerit të Interit të Tripletës, duke bërë që Stankovic të testohet në dy përballje radhazi ndaj dy miqve të tij të ngushtë, me të cilët ka fituar shumë.

“Mourinho ishte i pari që më telefonoi pasi firmosa me Sampin. Gëzoj respekt të madh për të si trajner dhe si njeri, pasi jam rritur shumë edhe falë tij. Për 90 minuta ne do të shkojmë në rrugët tona dhe do të jemi rivalë, por më pas miq të mirë si gjithmonë”, deklaroi serbi.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...