Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Pas dy sezonesh me Egnatian, Kacbufi drejt firmës me Erzenin

Pas dy sezonesh pozitive me fanellën e Egnatias, mbrojtësi 22-vjeçar Alessandro Kacbufi pritet të ndërrojë ambient, por duke mbetur sërish në Kategorinë Superiore.

Futbollisti është në negociata me klubin e Erzenit, që siguroi jo pa vështirësi qëndrimin në elitën e futbollit shqiptar dhe po kërkon të përforcojë grupin për sezonin e ri.

Kaçbufi ishte pjesë e Egnatias edhe për ndeshjet e Europës, por nuk ka rinovuar me klubin nga Rrogozhina, teksa tri ditë më parë njoftoi edhe divorcin me ta.

“Përshëndetje. Nga sot nuk jam më pjesë e Egnatias. Falënderoj klubin, stafin, tifozët dhe të gjithë shokët e skuadrës për mbështetjen”, shkroi ai në rrjetet sociale.

Lexo edhe:

Futbollisti 22-vjeçar luan si qendërmbrojtës dhe sezonin e kaluar luajti plot 36 ndeshje me fanellën e Egnatias, që ia doli të fitojë edhe Kupën e Shqipërisë për herë të parë në histori.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...