Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Pas dy sezonesh, mesfushori “kuqezi” largohet nga Konyaspor

Endri Çekiçi ka njoftuar largimin nga Konyaspor pas dy vitesh.

Mesfushori “kuqezi” ka bërë të ditur lajmin në rrjetet sociale duke shprehur edhe mirënjohjen për këtë periudhë.

Lexo edhe:

Dy vite të mrekullueshme bashkë. Faleminderit familja e madhe Konyaspor. Kemi kaluar momente të mira dhe të këqija, por jam ndjerë gjithmonë si në shtëpi. Kam njohur shumë njerëz të mirë dhe kam bërë miq të mirë, kemi krijuar kaq shumë kujtime. Ju uroj të gjithëve më të mirën dhe sa më shumë suksese në të ardhmen” – shkruan Çekiçi.

26-vjeçari u bashkua me Konyaspor në verën e viti 2021, ndërsa sezonin e kaluar luajti 20 ndeshje dhe shënoi 3 gola në Superligën turke.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...