Serie A

Pas Frencesco Tottit, një tjetër legjendë largohet nga Roma

Daniele De Rossi largohet nga Roma. Kapiteni verdhekuq, simbol i skuadrës kryeqytetase, në përfundim të sezonit do të largohet nga klubi ku luajti gjatë gjithë karrierë së tij, por nuk do të varë këpucët në gozhdë. Ndaj Parmës do të luajë takimin e fundit si verdhekuq.

35-vjeçari ka vendosur të luajë në një klub tjetër, ndoshta për disa sezone, para se t’i thotë përfundimisht lamtumirë futbollit të luajtur.

Njoftimi u bë nëpërmjet një komunikate nga klubi i Romës, ku ndër të tjera theksohet se “De Rossi, deri tani, ka koleksionuar 615 ndeshje me Romës dhe ka shënuar 63 gola gjatë 18 viteve karrierë në klubin kryeqytetas. Ai renditet i dytë në listën e futbollistëve me më shumë ndeshjen me Romën, pas legjendës Francesco Totti.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency