Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Pas Gakpo, Liverpool ka gati zyrtarizimin e një mesfushori

Pas transferimit te Cody Gakpo, Liverpool nuk kërkon të ndalet në merkato.

Anglezët tani po mendojnë të pasurojnë mesfushën dhe klubi e trajneri Klopp e kanë gati objektivin dhe bëhet fjalë për mesfushorin e wolves, Matheus Nunes.

24-vjeçari ka një kontratë deri në verën e vitit 2027 me Wolves, por Liverpool tashmë ka avancuar në bisedime dhe gjithçka pritet të mbyllet për rreth 50 milionë euro.

Portugezi është një dëshirë e trajneri gjerman Jurgen Klopp, pasi mesfushori bëri diferencën me Sporting-un dhe në sezonin e tij të parë në ishull, Nunes numëron 16 ndeshje, ndërsa ishte pjesë e përfaqësuese portugeze edhe në Katar2022.

Mediet angleze gjithashtu raportojnë se, Matheus është dakordsuar edhe me termat financiar të Liverpool, ndërsa tani pritet vetëm konkretizimi i këtij operacioni.

Liverpool në këtë sezon ka vuajtur dhe vijon të vuajë mungesat e shumta, sidomos në repartin e mesfushës, ndërsa Nunes shihet jo vetëm si një goditje e momentit, por edhe si një lojtar me perspektiv për të ardhmen

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...