Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Pas humbjes ndaj Japonisë, Flick: Unë jam trajneri i duhur për Gjermaninë!

Hans Dieter Flick, trajneri i Gjermanisë, ka folur pas disfatës së pësuar në miqësoren ndaj Japonisë, me rezultatin 1-4 në Wolfsburg.

Flick u shpreh se zhgënjimi është i madh, por më tej shtoi se është trajneri i duhur për kombëtaren gjermane.

Lexoni edhe: 

“Është e qartë që zhgënjimi është i madh dhe mund të kuptojmë edhe kritikat që na vijnë, por nuk mund të them më shumë se kaq. Po punojmë mirë dhe jam trajneri i duhur për Kombëtaren tonë. Ka shumë dinamika në futboll, nuk do ta kuptosh kurrë se çfarë vjen më pas”-deklaroi ndër të tjera Hans Flick.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...