Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Pas Kroos, Gjermania humbet një tjetër veteran!

Pas Toni Kroos, kombëtarja e Gjermanisë pritet të humbasë edhe një tjetër veteran. Fjala është për Thomas Muller, me këtë të fundit që në ndeshjen ndaj Spanjës regjistroi paraqitjen numër 131 për “panzerat”.

E pikërisht sfida me “La Roja-n” do të jetë e fundit për sulmuesin, teksa është prestigjiozja “Bild” e cila zbulon se 34-vjeçari nuk do të grumbullohet më me kombëtaren e trajnerit Julian Nagelsmann.

Lexo edhe:

Ky vendim i Muller në fakt është i pritshëm pasi në fundin e ndeshjes ndaj Spanjës, vetë lojtari u shpreh se ndoshta ajo ndaj spanjollëve ishte e fundit për të me fanellën e gjermanëve. Me Gjermaninë, Muller u shpall kampion i Botës në vitin 2014.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...