Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Pas Leaos, një tjetër rinovim me rëndësi në “shtëpinë” e Milanit

Mike Maignan rezultoi si një nga prurjet më cilësore për Milanin në vitin 2021. I transferuar nga Lille për shumën e 13 milionë eurove, francezi u shndërrua në një nga elementët vendimtarë të skuadrës së drejtuar nga tekniku Stefano Pioli duke fituar sezonin e kaluar edhe titullin e Serie A.

Kështu, edhe pse kontrata aktuale i skadon në vitin 2026, drejtuesit kuqezi kërkojnë ta bëjnë të qartë para hapjes së merkatos se objektivi i tyre është ta “blindojnë” portën nëpërmjet Maignan edhe për shumë vite në vazhdim.

Lexo edhe:

Në këtë formë, siç raporton Gazzeta Dello Sport, Milan i ka ofruar një kontratë të re 27-vjeçarit. Kontratë e cila do të jetë e vlefshme deri në vitin 2028 ndërsa sigurisht përmban edhe kushet të përmirësuara financiare.

Për momentin, Maignan përfiton 2.8 milionë euro në sezon ndërsa me kontratën e re që pritet të zyrtarizohet së shpejti, francezi do të arkëtoj 30% më shumë, ose thënë ndryshe 4 milionë euro në sezon.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...