Serie A

Pas Napolit, Higuain bëhet gati për derbin e Italisë

Gonzalo Higuain duket se po rikthehet gradualisht në formën e tij më të mirë dhe këtë e shfaqi edhe në sfidën e javës së kaluar ndaj Napolit. Në “San Paolo”, sulmuesi argjentinas shënoi golin e vetëm të takimit dhe tregoi një nivel mjaft të kënaqshëm loje, duke qenë një kërcënim konstant për ekipin e Sarrit.

Higuain bën thirrje që të mos ulet ritmi, pasi të shtunën në mbrëmje vjen derbi i Italisë, përballë një Interi që kryeson renditjen e Serisë A dhe po kalon një moment të shkëlqyer.

“Të shtunën presim Interin, por do të jetë e vështirë, pasi zikaltrit janë vërtetë në një formë mjaft të mirë. Edhe ne jemi përmirësuar ndjeshëm dhe këtë e treguam duke mos pësuar gol ndaj Napolit, gjë që pak skuadra e arrijnë. Gjithsesi, duam 3 pikët edhe në këtë sfidë, për të tentuar kreun e renditjes”, tha Higuain.

Vetëm disa orë pas përfundimit të sfidës me Interin, vjen shorti i Championsit, të hënën në mesditë, në Nion të Zvicrës. Duket se argjentinasi i Juventusit nuk ka preference, teksa garanton se skuadra do të përfaqësohet denjësisht në këtë kompeticion.

“Nuk ka rëndësi me kë do të ndeshemi, pasi herët a vonë do të përballemi me të gjitha. Ne jemi të bindur në forcat tona dhe me besim se do t’ia dalim të përfaqësohemi denjësisht në këtë kompeticion”, u shpreh Gonzalo Higuain.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency