Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Pas presidentit, Juventus konfirmon edhe një mesfushor me COVID

COVID-19 po injekton frikë edhe te Juventus, teksa në fillim ishte presidenti Andrea Agnelli ai i cili duhet të luftojë me virusin e rrezikshëm, ndërsa tashmë testet kanë treguar pozitiv edhe Aaron Ramsey.

Mesfushori tashmë është i detyruar të ndjekë protokollin dhe të izolohet ndërsa nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës të bardhezinjve, atë ndaj Interit më datë 12 janar të vlefshme për Superkupën e Italisë.

Gjithsesi, vetë trajneri Massimiliano Allegri ka qenë i drejtpërdrejtë në lidhje me uellsianin duke konfirmuar se mesfushori do të largohet në këtë merkato janari pasi nuk bën më pjesë në planet e tij. Ramsey ka mundësi për t’u rikthyer sërish në Premier League teksa Aston Villa, Burnely apo Newcastle kanë shprehur interesin e tyre për mesfushorin.

 

 

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...