Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Pas prezantimit te PSG-ja, trajneri Galtier ka edhe një mesazh për “të padëshiruarit”

Lista e të padëshiruarve te Paris Saint Germain është e gjatë dhe në të bëjnë pjesë emra si Mauro Icardi, Julian Draxler, Herrera, etj., ndërsa trajneri Christophe Galtier ka pasur një mesazh të qartë për të gjithë ata.

Në konferencën për shtyp të prezantimit, tekniku i ri i PSG-së deklaroi se nuk i pëlqen të ketë në grup futbollistë të pakënaqur, ndaj ata që nuk bëjnë pjesë në planet e tij, duket të gjejnë një zgjidhje në merkato.

“Unë kam dëshirë t’i shoh në sy lojtarët e mi kur punoj dhe dua që ata të jenë gjithmonë të lumtur. Për këtë arsye nuk mbaj shumë futbollistë në organikë, por vetëm ata që i kam në plan. Futbollistëve që nuk i kemi në planet tona për sezonin e ardhshëm, do t’ua bëjmë me dije, që të mund të bëjnë lëvizjet e tyre gjatë verës”, u shpreh Galtier.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...