Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Pas shkarkimit të Jones, Southampton në bisedime me ishin e Leeds United

Southampton shkarkoi trajnerin Nathan Jones, ndërsa në “pole-positions” është ish-trajneri i Leeds United, Jesse Marsch.

Jones u shkarkua pas 14 ndeshjesh në drejtimin e “shenjtorëve” pasi skuadra po rrezikon seriozisht rënien nga kategoria.

Në krahun tjetër, Marsch u shkarkua nga Leeds më 6 shkurt pikërisht për formën e dobët që po kalonte skuadra, por drejtuesit e Southampton kërkojnë një trajner që e njeh kampionatin dhe Jesse mbetet alternativa e mundshme për momentin.

Marsch drejtoi skuadrën e Leeds në 37 ndeshje dhe koleksinoi 11 fitore, 10 barazime dhe 16 humbje, ndërsa gjatë javës priten zhvillime interesante.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...