Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Pas Superkupës, “El Clasico” në merkaton për argjentinasin 16-vjeçar

Ai do të mbushë 17 vjeç më 31 janar, por tashmë ka luajtur disa ndeshje në ekipin e parë.

Gianluca Prestianni, një talent që luan për Velez Sarsfield II, ka qenë prej kohësh në vëmendjen e Barcelonës, përpara përfshirjes në garë të disa prej klubeve më të mira evropiane (Chelsea, Real Madrid dhe United.) Një “El Clasico” edhe në merkato mes Barcelonës dhe Real Madrid.

Futbollisti ka një klauzolë lirimi prej 6 milionë eurosh, e cila vështirë se do të aktivizohet dhe largimi në janar për momentin duket i vështirë.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...