Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Pas tërheqjes nga futbolli, Bale nis profesionin e ëndrrave

Gareth Bale njoftoi para pak ditëve tërheqjen nga futbolli i luajtur teksa e mbylli aventurën në Amerikë ku për herë të fundit veshi fanellën e Los Angelos. Uellsiani vendosi të “varë këpucët në gozhdë” në moshën 33-vjeçare edhe pse ofertat nga klube të njohura nuk munguan. Dëshira e Bale për të ushtruar lirisht një tjetër sport si golfi mbizotëroi me ish-sulmuesin që tashmë ka vendosur t’i përkushtohet me kohë të plotë zanatit të ri.

Së fundmi, Bale do të marrë pjesë në një turne të golfit që zhvillohet në muajin shkurt në California, teksa fituesi i këtij kompeticioni do të përfitojë një shifër prej 9 milionë paund.

Ndërkaq, në këtë turne pritet të marrin pjesë 156 lojtarë profesionistë të golfit me Bale që do të garojë kundër tyre për të treguar nëse mund të jetë i suksessshëm edhe në këtë sport.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...