Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Pas transferimit te Enzo-s, Benfica kërkon të rikthejë në “shtëpi” mesfushorin e PSG

Benfica është kthyer prej kohësh në një “supermarket” gjigant për Europën sa i përket merkatos, pasi së fundmi, portugezët arkëtuan miliona euro nga transferimi i Enzo Fernandez drejt Chelsea.

Drejtuesit e klubit tani po mendojnë të ndërhyjnë në merkato, pasi kërkojnë të përforcojnë skuadrën dhe në skenë është shfaqur një “ish”.

Bëhet fjalë për Renato Sanches, i cili aktualisht aktivizohet te PSG, por nuk ka arritur të gjejë versionin e tij më të mirë dhe vit pas viti, mesfushori njeh vetëm ulje në karrierë.

Lexo edhe

Kështu, Benfica kërkon t’i besojë përsëri dhe ta rikthejë në “shtëpi” pas shtatë vitesh dhe kontaktet e para nisën në fundin e merkatos së janarit, me portugezët që tentuan ta transferonin në sekondat e fundit, por nuk ia dolën.

Mediet portugeze shkruajnë se pavarësisht se dështuan në këtë periudhë, Benfica është e gatshme të bëjë përpjekjen e radhës gjatë merkatos së verës, ku me shumë mundësi do të rikthejë në Lisbonë portugezin, Renato Sanches që ka një kontratë deri në vitin 2027 me PSG.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...