Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Pasardhësi i Chiellinit, Juventusi piketon mbrojtësin e Barcelonës

Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci ndodhen në vitet e fundit të karrierës, dyshja e famshme nuk jep shumë garanci në prapavijë dhe drejtuesit e Juventusit po studiojnë alternativa të ndryshme për repartin e mbrojtjes.

Një nga lojtarët që pëlqehet shumë nga bardhezinjtë dhe që shihet si kolegu perfekt i Matthijs De Ligt, është Ronald Araujo. 23-vjeçari uruguaian (7 ndeshje me kombëtaren latine) po paraqitet shumë mirë me Barcelonës, teksa shënoi një nga golat në suksesin 0-4 kundër Real Madrid.

Mediet spanjolle raportojnë se “Zonja” po monitoron me kujdes situatën e Araujos, i cili mund të luajë edhe si mbrojtës i djathtë. Klubi italian po përgatit një propozim zyrtar për Barcelonën.

Araujo vlerësohet 40-50 milionë euro, dhe vështirë që Barcelona të heqë dorë nga shërbimet e tij. Xavi e vlerëson shumë dhe po e aktivizon si titullar, por te Juventusi nuk dorëzohen dhe po formulojnë ofertën e parë.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...