Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Pasardhësi i Jurgen Klopp, Liverpooli zyrtarizon trajnerin e ri

Vjen edhe zyrtarizimi: Arne Slot do të jetë trajneri i ri i Liverpoolit. The Reds u ndanë me Jurgen Klopp, dhe në vend të gjermanit do të ulet 45-vjeçari holandez. Që vjen nga Feyenoordi.

Mund të njoftojmë se Arne Slot ka rënë dakord për t’u bërë trajneri i ri i klubit, duke marrë zyrtarisht detyrën e tij më 1 qershor 2024”, lexohet në postimin e klubit anglez në faqen zyrtare.

Lexo edhe:

Slot drejtoi Feyenoordin në tri sezonet e fundit. Me ekipin nga Roterdami fitui titullin dhe Kupën e Holandës, ndërkohë që në 2022 mbërriti deri në finalen e Conference League.

E humbur 1-0 përballë Romës së Jose Mourinhos në “Air Albania”. Më parë drejtoi edhe AZ Alkmaar, ndërkohë që Liverpooli do të jetë skuadra e tretë që do të drejtojë në karrierë.

Slot do të jetë pjesë e 19 herë kampionëve të Anglisë deri në verën e vitit 2027.

“Gjeniu” Arne Slot/ Pse Liverpooli e konsideron si pasuesin ideal të Jurgen Klopp?

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...