Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Pasardhësi i Lampard, Evertoni prezanton trajnerin e ri

Evertoni ka zyrtarizuar Sean Dyche si trajnerin e ri të skuadrës. 51-vjeçari anglez zëvendëson Frank Lampard në stolin e skuadrës nga Liverpooli.

Dyche ka firmosur deri në vitin 2025 me Evertonin. Objektivi primar është sigurimi sa më i shpejtë i mbijetesës në Premier League.

Emra si Tuchel dhe Pochettino u përfolën për stolin e Evertonit, por drejtuesit vendosën t’i besonin në fund Dyche, i cili drejtoi Burnley për dhjetë vite.

https://twitter.com/i/status/1620066663134797826

Është një ndër të bëhem trajneri i Evertonit. Unë dhe stafi im jemi gati dhe të etur për të ndihmuar këtë klub të madh të rikthehet në rrugën e duhur.

Synimi është të rikthejmë ndjenjën pozitive te skuadra dhe tifozët. Kemi nevojë për tifozët dhe për unitet brenda skuadrës. Evertoni ka kualitet, tani është detyra ime t’i bëj lojtarët të shkëlqejnë sërish”, u shpreh Dyche.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....