Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Pasi e mposhti në fushë, Interi gati t’i marrë Milanit edhe një rekord

Interi gati t'i marrë Milanit edhe një rekord
Interi gati t'i marrë Milanit edhe një rekord

Pasi mposhti Milanin në fushë në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampionëve, Interi është gati t’u marrë edhe një rekord kuqezinjve.

Bëhet fjalë për arkëtimet për një ndeshje të vetme, rekord që e vendosi Milani të mërkurën me plot 10 milionë euro të ardhura nga shitja e biletave në “San Siro”.

Lexo edhe:

Rekordi i ri pritet të vendoset zyrtarisht nga Interi të martën në mbrëmje, me 12 milionë euro të ardhura, pasi klubi zikaltër ka aplikuar çmime ndjeshëm më të larta se mesatarja sezonale në të gjithë sektorët.

Interesi ka qenë mjaft i lartë, pasi rreth 500 mijë njerëz kanë provuar të blejnë bileta, disa edhe më shumë se një të tillë. Megjithatë zikaltrit do të mund t’i gëzohen një shifre të konsiderueshme në arkat e klubit, që do të hiqte jo pak telashe për drejtuesit.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...