Serie A

Pasi mori kreun, Interi dominon edhe 11-shen e javës

Interi është e vetmja skuadër e Serisë A, që nuk ka pësuar ende humbje në këtë sezon, pas 15 javëve të luajtura. Skuadra e Spallettit mori me meritë vendin e parë të renditjes, pasi mposhti Chievon 5-0, në sfidën e të dielës pasdite.

Pikërisht paraqitja bindëse dhe rikthimi në krye, ka bërë që futbollistët zikaltër të dominojnë në 11-shen më të mirë të javës. Interi përfaqësohet me 3 futbollistë në këtë formacion, pikërisht me 2 krahët e sulmit, Candreva dhe Perisiç, si dhe qendërmbrojtësin sllovak Milan Skriniar.

Në portë bie në sy prezenca e Buffon, që ruajti të paprekur katërkëndëshin e tij në Napoli dhe parakaloi portierin e Beneventos, Brignoli, që më shumë sesa për aftësitë si portier, u dallua për golin e shënuar ndaj Milanit.

Ja formacioni më i mirë i javës së 15 të Serisë A, sipas Whoscored.com

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency