Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Pasuesi i Bellingham, Dortmundi pranë firmës me lojtarin e Gjermanisë

Borussia Dortmund është shumë afër firmës me Felix Nmecha, i cili është pjesë e Wolfsburgut. Ndërkohë që ka dalë nga akademia e Manchester City.

Mesfushori ofensiv, i cili mund të luajë edhe në të majtë të mesfushës, debutoi me kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren ndaj Belgjikës. Sfidë që u luajt gjatë muajit mars.

22-vjeçari regjistroi 3 gola dhe 6 asiste gjatë sezonit të fundit me “Ujqit”, me të cilët ka edhe dy vite kontratë.

Lexo edhe:

Për lojtarin e lindur në Hamburg, interesohet edhe Manchester United. Por e ardhmja e tij pritet të jetë në “Signal Iduna Park”.

Nmecha cilësohet si zëvendësuesi i Jude Bellingham nga nënkampionët e Gjermanisë, të cilët po merren me detajet e fundit të transferimit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...