Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Zëvendësuesi i Calafiorit, Bologna ëndërron një kampion bote

Bologna, që siguroi rikthimin në Champions League pas 60 vitesh si pasojë e një sezoni fantastik, do të humbasë shërbimet e Ricardo Calafiorit.

Qendërmbrojtësi 22-vjeçar, një ndër të paktat gjëra të bukura të Italisë në Euro 2024, është afër transferimit në Premier League tek Arsenali.

Drejtuesit e klubit emilian po punojnë për gjetjen e zëvendësuesit të Calafiorit. Dhe po tentojnë një goditje të madhe me parametra zero.

Bëhet fjalë për Mats Hummels, i cili ka dalë lojtar i lirë si pasojë e mbylljes së aventurës me Borussian e Dortmundit.

Lexo edhe: 

Skuadër të cilën e udhëhoqi drejt finales së Champions League, e humbur 2-0 përballë ekspertëve të Realit të Madridit.

35-vjeçari ende nuk ka vendosur për hapin e radhës në karrierë, por pas tij qëndron edhe Bayer Leverkuseni.

Xabi Alonso e kërkon për t’i shtuar përvojë, lidership dhe klas skuadrës së tij. Ndërkohë që te Bologna ëndërrojnë firmën me të.

Italianët po tentojnë të bindin kamponin e botës me Gjermaninë në 2014 të transferohet në Serie A.

Në fund do të jetë vetë mbrojtësi i shquar, i cili pavarësisht formës së mirë nuk u ftua nga Nagelsmann në Euro 2024, që do të zgjedhë ekipin e ri.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...