Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Pasuesi i Neuer, klubi gjerman: Bayerni ta harrojë portierin tonë

Bundesliga rinis në 20 shkurt, ndërkohë që Bayern Munchen vazhdon të kërkojë për zëvendësuesin e Manuer Neuer mes shtyllave. Kapiteni ka mbyllur sezonin si pasojë e dëmtimit në gju.

Yann Sommer është përfolur si pasuesi i Neuer, por portieri i kombëtares së Zvicrës do të mbyllë sezonin te M’Gladbach, ekip ku luan prej vitit 2014.

Ne nuk do të heqim dorë prej tij tani. Ia bëmë të qartë edhe Bayernit vendimin tonë”, theksoi Roland Virkus, drejtori sportiv i M’Gladbach.

Drejtuesit e Bayernit po studiojnë alternativa të tjera, ndërkohë që për momentin postin e Neuer në formacionin e ekipit të Nagelsmann do e zërë Sven Ulreich.

Bavarezët e nisin vitin 2023 në transfertë ndaj Leipzigut. Bayerni kryeson kampionatin gjerman me 34 pikë, katër më shumë se Freiburgu dhe gjashtë mbi Leipzigun.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...