Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Pasuesi i Piolit, të gjitha rrugët të çojnë te trajneri portugez

Milani komunikoi zyrtarisht se sezonin e ardhshëm klubi dhe Stefano Pioli “nuk do të vazhdojnë bashkë”. Pas këtij njoftimi, lind me të drejtë pyetja: Kush do të ulet në pankinën e “Djallit” me lamtumirën e trajnerit nga Parma?

Stefano Pioli do të jetë ende në pankinë për të drejtuar skuadrën kuqezi në Milan-Salernitana, në javën e fundit të Serisë A. Ai do të ketë mundësinë të përshëndetet nga “San Siro”, ashtu siç e meriton.

Bonera në stol për Milan-Roma

Sezoni i Milanit, megjithatë, nuk do të përfundojë nesër. Në fakt, më 31 maj, në orën 13:00, kuqezinjtë do të udhëtojnë drejt Australisë për një ndeshje miqësore, në Perth, kundër Romës, në kujtim të Agostino Di Bartolomei. Në këtë përvojë, Milani do të drejtohet nga Daniele Bonera, një ish-lojtar i kuqezinjve, i cili ka qenë prej vitesh pjesë e stafit teknik.

Lexo edhe:

Trajneri i ri vjen së shpejti

Dhe pastaj? Më pas do të jetë koha për të zyrtarizuar trajnerin e ri. Të gjitha rrugët të çojnë në Paulo Fonseca. Trajneri portugez po flet aktualisht me Lille për të kuptuar nëse ka kushte për të rinovuar kontratën e tij që skadon qershorin e ardhshëm, ndërkohë që perspektiva për një kalim te Marseille ka humbur konsistencën. Milani, rrjedhimisht, mbetet opsioni kryesor për Fonsecan dhe Fonseca mbetet, për rrjedhojë, opsioni kryesor për Milanin, Te portugezi drejtuesit e kuqezinjve shohin njeriun e duhur për të mbështetur idetë e projektit të “Red Bird”.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...