Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Patëm një debat me Mbappe”, mesfushori i Argjentinës zbulon prapaskenat e finales së Botërorit

Argjentinë-Francë ishte një nga finalet më të bukura në historinë e Botërorëve teksa në Katar ata që triumfuan pas goditjes së penalltive ishin amerikano-latinët. Tensioni në fushë ishte i pranishëm dhe atij nuk i shpëtoi as Lionel Messi me Kylian Mbappe, që luajnë së bashku te PSG. Së fundmi, në lidhje me finalen e Katarit është rikthyer të flasë Enzo Fernandez. Mesfushori që tashmë është pjesë e Chelsea-t zbuloi se ai dhe Messi patën një debat në fushë, por që u mbyll shpejt.

“E vërteta është se bëmë llafe në fushë. Mua nuk më pëlqen të flasë shumë për ato që ndodhin në fushë, i thamë disa fjalë njëri-tjetrit, por gjithçka mbeti aty në fushë. Mbappe është një lojtar i madh, për mua është një shembull për të gjithë. Ai është një lojtar që po ecën shumë mirë dhe të mendosh sa shumë rrugë ka përpara dhe sa mund të japë.

Lexo edhe:

Messi? Sa herë flas për të më kapin drithërimat. Është një nga idhujt e mi. I jam mirënjohës për personin që është dhe mënyrën si sillet me mua dhe të gjithë. Nuk kam fjalë për ta falenderuar për gjithçka bëri për ne në Botëror”, u shpreh Fernandez.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...