Merkato

Pato arrin marrëveshjen me klubin e Serisë A, brenda javës pritet në Itali

Sulmuesi i mirënjohur brazilian Alexander Pato ka mbetur pa ekip, sepse klubi ku bënte pjesë sezonin e fundit, Sao Paolo vendosi të mos i rinovojë kontratën, ndonëse 31-vjeçari shënoi 5 gola në 20 ndeshjet e luajtura.

Megjithatë Pato vijon të stërvitet i vetëm në Brazil për të qëndruar në formë dhe shumë shpejt mund të rikthehet në kampionatin italian, ku ka kaluar 6 sezone mjaft të suksesshme me fanellën e Milanit.

Mediat spanjolle raportojnë se agjentët e sulmuesit kanë arritur marrëveshjen me Genoan për të nënshkruar deri në fund të sezonit, ndërsa këtë javë pritet që pato të mbërrijë në Itali dhe të kryejë vizitat mjekësore.

Më herët për Paton shfaqën interes edhe klube si Spezia e Monza në Serinë B, por që të dyja u tërhoqën, pasi e kishin të pamundur të kënaqnin pretendimet e sulmuesit brazilian.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency