Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Patrick Vieira gjen punë në Francë, zyrtarizohet te klubi i Ligue 1

 

Ish-kapiteni i Francës, Patrick Vieira, të dielën mori detyrën e trajnerit të Strasburgut në Ligue 1. 47-vjeçari ka firmosur kontratë trevjeçare, njoftoi klubi francez.

Vieira pason Frederic Antonettin, i cili u shkarkua në fillim të javës së kaluar pasi Strasburgu përfundoi i 15-ti në Ligue 1, dy vende dhe pesë pikë mbi zonën e rënies.

“Unë Patrick Vieiranë e njoh nga kombëtarja franceze. Jam shumë i lumtur që e mirëpres atë te Strasburgu”, tha Marc Keller, presidenti i Strasburgut dhe një ish-mesfushor i Francës në një deklaratë në faqen e klubit.

Lexo edhe:

“Ai korrespondon me profilin që ne po kërkonim: një menaxher me përvojë ndërkombëtare dhe që ka gjithashtu njohuri të mira për Ligue 1 dhe lojtarët e saj të rinj”.

Strasburgu është nën pronësi të re, me konsorciumin BlueCo, i udhëhequr nga pronari i Chelsea, Todd Boehly dhe Clearlake Capital me bazë në SHBA, që blenë shumicën e aksioneve më 22 qershor.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...