Bundesliga

Paul Breitner: Joshua Kimich, si Philipp Lahm

“Joshua Kimmich ka gjithçka çfarë i duhet për t’u bërë aq i mirë sa Philipp Lahm”. Është ky mendimi i legjendës bavareze, Paul Breitner, i cili vlerëson shumë cilësitë e mbrojtësit, që po shkëlqen si me paraqitjet me klubin ashtu dhe me kombëtaren Gjermane. Që kur u tërhoq Lahm, pak nga pak 23-vjeçari duket se po e zëvendëson më së miri vendin e lënë nga 34-vjeçari. Breitner beson se Kimmich nuk është ende 100% një lojtar i kompletuar, pasi duhet të rritet dhe pak, por diçka të tillë do ta arrijë së shpejti.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency