Ligue 1

Payet pranon uljen e pagës dhe vendos mbylljen e karrierës te Marseille

Ndonëse në moshën 33-vjeçare, Dimitri Payet e sheh ende shumë të largët ditën kur do të vendosë të “varë këpucët në gozhdë”, pasi sot ka njoftuar rinovimin e kontratës me klubin e Marseille, fanellën e të cilit e mban veshur prej 3 sezonesh.

Lajmi është dhënë nga presidenti i klubit, në një konferencë për shtyp ku të pranishëm ishin edhe vetë Payet, por edhe trajneri Andres Villas-Boas, ndërsa bosi i klubit francez nënvizoi sakrificën e sulmuesit anësor për të rinovuar kontratën.

“Me Payet kemi rinovuar kontratën dhe tani ai do të jetë pjesë e jona deri në verën e 2024-ës. Duhet të theksoj sakrificën që ai ka bërë, pasi ka pranuar një ulje të pagës në masën 50% për sezonin e ardhshëm dhe 30% për atë 2021-2022. Gjithashtu edhe për dy vitet e fundit të kampionatit kemi rënë dakord për një reduktim të pagës në masën 40-60%, në varësi të formës së tij”, deklaroi presidenti i Marseille.

Kjo kontratë besohet se mund të jetë e fundit për sulmuesin, pasi në moshën 37-vjeçare, kur edhe t’i përfundojë bashkëpunimi me Marseille, vështirë se do të mund të gjejë një tjetër skuadër të niveleve të larta për të vijuar ende.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency