Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Pedri: Ndeshja me Marokun? Dimë si të ringrihemi, jam super i motivuar

Mesfushori i Spanjës, Pedri ka theksuar se ndihet shumë i emocionuar për ndeshjen me Marokun.

Duke folur për mediet në prag të këtij takimi, lojtari i Barcelonës theksoi se pavarësisht disfatës ndaj Japonisë dinë si të ringrihen.

Ndihem shumë rehat. Është stili i lojës që më pëlqen. Mezi pres të fillojë ndeshja kundër Marokut. Autokritikë pas Japonisë? Ne e dimë se mund t’ja dalim në çdo kohë. Ne do t’i ndryshojmë gjërat dhe mendoj se do të jemi gati për të përballuar ndeshjen. Ne jemi duke punuar për këtë dhe ne do të përmirësohemi. Çdo lojtar do të jetë ultra-motivuar.”-tha Pedri.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...