Merkato

Pedro i jep lamtumirën Chelseat, UEFA e zyrtarizon te klubi italian

Sulmuesi spanjoll Pedro i dha lamtumirën Chelseat pas plot 5 sezonesh në Londër dhe zgjodhi të përshëndetet me klubin londinez, shokët e skuadrës e tifozët, nëpërmjet një letre falënderuese.

E ardhmja e klubit italian pritet të jetë në kampionatin italian, ku prej kohësh ka arritur marrëveshjen me verdhekuqtë e Romës, për të nënshkruar një kontratë të vlefshme për tre sezonet e ardhshme.

Klubi italian nuk e ka bërë ende zyrtarizimin e transferimit të Pedros, por ka qenë vetë UEFA që ka konfirmuar gjithçka nëpërmjet një postimi, ku sqaron se pas një eksperience mjaft të bukur te Chelsea, sulmuesi do t’i bashkohet Romës.

“Një lamtumirë e ndjerë me Chelsean, nga një kampion bote. Shumë mendime pozitive ndaj Pedros, i cili do të fillojë një kapitull të ri në karrierën e tij fantastike, me skuadrën e Romës”, shkroi UEFA në Twitter.

Në 5 sezone me Chelsean, sulmuesi Pedro Rodriguez arriti të luajë plot 206 ndeshje dhe të shënojë 43 gola, ndërsa tani do të hapë një kapitull të ri me Romën, ku pritet të përfitojë 3 milionë euro në sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency