Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Pedro: Ish-shoku im i skuadrës është më i miri në histori, Maradona nuk mund të krahasohet me të

Sulmuesi i Lazios, Pedro ka dhënë së fundmi një intervistë ku ka folur për ish shokun e skuadrës të Barcelona, Lionel Messin.

Pedro theksoi se për të Messi është më i miri që ka njohur historia e futbollit dhe se Maradona nuk mund të krahasohet me të.

Lexo edhe:

“Messi është numri një në histori. Për mua po, statistikat e tij janë të pabesueshëm. Në të gjitha epokat e futbollit ka pasur shumë lojtarë të jashtëzakonshëm, si Pele, Maradona, Cruyff dhe shumë lojtarë që mund t’i përmendim, që padyshim bënë historinë e një epoke. Megjithatë, për mua, nëse më duhet të zgjedh një është padyshim Messi.”-deklaroi ai.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...